- Gépészeti alapismeretek
- Hegesztési alapismeretei
- Hegesztési feladatok - Fogyó elektródás ívhegesztés bevont elektródával (kézi ívhegesztés)
- Hegesztési feladatok - Gázhegesztés
- Hegesztési feladatok - Fogyó elektródás védőgázas (MIG/MAG) ívhegesztés
- Hegesztési feladatok - Volfrámelektródás semleges védőgázas ívhegesztés (TIG)
- Hegesztési feladatok - Egyéb hegesztési feladatok
- Kulcskompetenciák fejlesztése
- Üzemi szakmai gyakorlat - Gépészet
Az oktatás célja, hogy a résztvevők megismerjék a Hegesztő szakmát, és felkészüljenek a sikeres szakmai vizsgára, és képessé váljanak az Hegesztő munkakör betöltésére.
Gépészet ágazat képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. A hegesztő különálló szerkezeti elemként készült gépalkatrészeket, szerkezeti elemeket egymáshoz rögzít, különféle hegesztési technikák, eljárások alkalmazásával. A hegesztés során a munkadarabokat hővel, nyomással vagy mindkettővel egyesíti oly módon, hogy a munkadarabok között nem oldható kapcsolat jön létre. Pontos, önálló, szabálykövető magatartással tanulmányozza és értelmezi a munka tárgyára, céljára és a technológiára vonatkozó dokumentumokat. Ismeri és biztonsággal használja a kézi és kisgépes fémalakító műveletekhez használatos gépeket, szerszámokat, mérőeszközöket, védőfelszereléseket.
Ajánlott mindenki számára, akit érdekel a vasból, acélból és egyéb fémes anyagból készült lemezek, kisebb-nagyobb acélszerkezetek, csőhálózatok, gépelemek, tartályok, vázak, és tartószerkezetek hegesztése, aki szeret alkotni, szerszámokat használni.
Kézügyesség, önállóság, felelősségtudat, csapatban való együttműködés, precizitás, problémamegoldó képesség.
Olvasni a műszaki rajzokat és a kapcsolódó utasításokat, szabályozásokat. Ellenőrizni a gépeken a tanúsítványok érvényességét. Munkaterületet ellenőrizni. Előkészíteni a munkadarabot. Beüzemelni a munkavégzéshez szükséges gépeket. Elvégezni a szükséges vágásokat, darabolásokat, illetve hegesztést. Önellenőrzést végezni a munka megkezdése előtt, alatt és befejezése után. Művelet befejezése után a rendelkezésre álló diagnosztikai eljárásokkal ellenőrizni az elvégzett munka minőségét, a varrat hibáit javítani. Betartani és betartatni a munkabiztonsági és környezetvédelmi előírásokat.
A képzés végeztével a résztvevők a képzőtől végbizonyítványt kapnak. Ezzel szakmai záróvizsgát tehetnek, amelynek sikeressége esetén Hegesztő szakmát tanúsító bizonyítványt kapnak.